برج خنک کننده و نصب آن

ساخت وبلاگ

انواع بیسینگ برج خنک کننده:

هنگام طراحی برج خنک کننده، نوع حوضه آبگیر یا کاسه ای که در برج خنک کننده استفاده خواهد شد، از قبل مشخص می شود.

چندین گزینه برای تشتک یا بیسین برج خنک کننده موجود است:

تشتک برج خنک کننده بتن آرمه مدفون در زمین

تشتک برج خنک کننده بتن آرمه روی زمین

تشتک برج خنک کننده فلزی روی زمین

تشتک برج خنک کننده فایبرگلاس

نصب برج خنک کننده:

در مناطق صنعتی، استفاده از برج خنک کننده توصیه می شود که با در نظر گرفتن تامین بدون مانع هوای تازه نصب شوند، به خصوص اگر سازه ها با جریان هوای کشش طبیعی کار می کنند. همچنین باید گل وزش باد و این واقعیت را در نظر گرفت که در زمستان قطرات آب و بخار به طرفین حرکت می کند. هنگام نصب برج خنک کننده، از داده های سطح رطوبت و مه، مشخصات یک منطقه معین استفاده می شود.

مناطق استفاده از برج خنک کننده و مناطق هدف:

در صنایع مرتبط با تولید پلاستیک و واحدهای تبرید، اطمینان از سرمایش مداوم دستگاه ها ضروری است. برای این منظور از تجهیزات ویژه - برج خنک کننده استفاده می شود.

چنین طرح هایی برای کاهش دما با استفاده از دستگاه های نوع تبادل حرارتی که بخشی از سیستم های مختلف تامین آب در گردش هستند، استفاده می شود. در ابتدا، برج خنک کننده برای استخراج نمک از طریق تبخیر اختراع شد، بنابراین در آلمانی به معنای "غیرق شدن آب نمک" است. در بیشتر موارد، برج های خنک کننده در جایی نصب می شوند که امکان تخلیه آب سرد به مخازن طبیعی وجود ندارد و حوضچه مصنوعی نیز وجود ندارد.

 

در حین کار برج های خنک کننده، استفاده از فیلترهای مختلف ضروری است، زیرا آب فرآیند خنک کننده در فرآیند معکوس اغلب ذرات معلق زیادی را حمل می کند: سیلت، ماسه، زنگ، رسوب. این ذرات نازل ها را مسدود کرده و به تجهیزات آسیب می زند.

بیشتر برج های خنک کننده موجود که در سیستم های آبرسانی چرخشی دخیل هستند بیش از 30-50 سال پیش نصب شده اند. اینها از نظر منطقی و فیزیکی طرح هایی منسوخ هستند. قبلاً هنگام طراحی سعی می کردند در مواد صرفه جویی کنند و اهمیت خاصی به فرآیند خنک کننده تجهیزات تولید قائل نشدند.

ساختارهای مدرن با عملکرد و کارایی بالا مشخص می شوند، آنها با در نظر گرفتن الزامات جدید برای عملکرد تجهیزات طراحی شده اند و با استفاده از مواد بهینه ساخته می شوند.

بهره برداری از برج خنک کننده در زمستان:

ورود هوای سرد جوی به برج خنک کننده، حتی با دمای نزدیک به 0 درجه سانتیگراد، معمولاً منجر به یخ زدگی عناصر ساختاری آنها می شود که عملکرد را بسیار پیچیده می کند. یخ زدگی لوورهای ورودی برج های خنک کننده به ویژه شدید اتفاق می افتد.

یخبندان ایجاد شده در دوره دمای پایین (منهای) هوای بیرون در پنجره های ورودی، ناحیه جریان آنها را محدود می کند، کار را دشوار می کند و گاهی حتی نفوذ هوا را به برج های خنک کننده متوقف می کند. در تعدادی از موارد، یخ در داخل برج های خنک کننده پخش می شود که منجر به خرابی و گاهی اوقات منجر به فروریختن آبپاش می شود.

هنگامی که یخ در قسمت جریان برج خنک کننده تشکیل می شود، سطح تماس آب خنک شده با هوا کاهش می یابد، جریان هوا کاهش می یابد و در نتیجه اثر خنک کننده این سازه ها بدتر می شود. در برج های خنک کننده فن، کاهش جریان هوا از طریق برج باعث می شود "نقطه وظیفه" در منحنی فن (GB - H) به سمت چپ تغییر کند و از این رو تجهیزات با راندمان پایین مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این، یخ در آبپاش، و همچنین در پنجره های ورودی، می تواند نمودار بسیار ناهمواری از سرعت هوا در جلوی فن ایجاد کند که می تواند منجر به افزایش سایش و حتی شکستگی هاب و پره های فن شود

مشکل جلوگیری از تشکیل یخ هم در برج های فن و هم در برج های خنک کننده رایج است و راه های مقابله با این پدیده نامطلوب می تواند تا حدودی یکسان باشد و به موارد زیر خلاصه شود:

تامین تمام آب خنک شده به قسمتی از برج خنک کننده با خاموش شدن کامل بقیه قسمت ها یعنی. بهره برداری از برخی از بخش ها با افزایش بارهای هیدرولیکی خاص.

تامین تمام آب سرد به تمام بخش ها اما با فن های خاموش.

تغییر حالت عملکرد فن ها - کاهش عملکرد آنها با کاهش سرعت موتور الکتریکی، با استفاده از مبدل فرکانس.

فن معکوس - پمپاژ هوا از طریق اسپرینکلر در جهت مخالف.

هنگامی که برج خنک کننده خاموش است، آب را به مخزن برج خنک کننده دور بزنید.

درجه کارایی روش های ذکر شده به شرایط عملکرد برج خنک کننده، وضعیت طراحی آن و عوامل هواشناسی بستگی دارد و هر یک از روش ها برای همه موارد رادیکال نیستند. روش های 1،2،3 در بیشتر موارد اثر مثبتی را ارائه می دهند. در عمل داخلی، روش 2 عمدتا استفاده می شود - خاموش کردن فن ها.

یک روش موثر (4) برای از بین بردن یخ زدگی در پنجره های ورودی برج های خنک کننده، کارکردن فن در حالت معکوس با نصف سرعت چرخش پره ها است. در این حالت هوا از بالای برج خنک کننده به داخل کشیده شده و از طریق پنجره های ورودی خارج می شود. در دمای پایین محیط، هر فن باید در حالت معکوس به مدت 15-20 دقیقه هر 2-3 ساعت کار کند.اگر فن ها در حالت معکوس بیش از 30 دقیقه کار کنند، ممکن است تشکیل یخ روی پره های فن، هاب و حذف کننده قطرات شروع شود.

هنگام معکوس کردن، باید در نظر داشت که هوای گرم خارج شده از پنجره های ورودی می تواند در ناحیه ای که برج های خنک کننده قرار دارند مه ایجاد کند و هنگامی که معکوس متوقف شود، ممکن است یخ زدگی و یخ زدگی در سازه های واقع در نزدیکی خنک کننده ایجاد شود. برج.

روش 5 به ویژه برای کاربردهایی که برج به طور متناوب یا با بارهای سبک در طول فصل سرد کار می کند توصیه می شود. آب را در سیستم از طریق حوضه بدون پمپاژ آن از طریق پرکن برج در هنگام راه اندازی مجدداً به گردش در می آورد تا زمانی که دمای آب تقریباً به 270 درجه سانتیگراد برسد. سپس مسیر بای پس به طور کامل یا جزئی بسته می شود و جریان آب از طریق برج پمپ می شود. در طول عملیات عادی خواهد بود. حداکثر دمای مجاز آب سرد اضافه شده t2 در دمای هوای زیر صفر نباید کمتر از 160 درجه سانتیگراد باشد.

در فن های مکنده، وجود حذف کننده های افت و بالا آمدن هوای گرم، احتمال یخ زدن خود فن ها را از بین می برد. با این حال، هنگامی که بخش‌های جداگانه برج‌های خنک‌کننده خاموش می‌شوند (زمانی که آبرسانی به آنها قطع می‌شود)، فن‌ها می‌توانند در اثر تراکم بخار روی سطح خود و یخ زدن میعانات حاصله، پوشیده از یخ شوند. در چنین مواقعی، قبل از راه اندازی مجدد فن، لازم است یخ را پاک کرده و قسمت را گرم کنید (روی آن آب بریزید).

نحوه عملکرد برج خنک کننده:

خنک سازی حجم زیادی از آب به دلیل تبخیر جزئی و تبادل حرارت با جریان هوا انجام می شود. توده آب موجود در برج خنک کننده به صورت یک لایه نازک به سمت پایین جریان می یابد یا به صورت قطره ای خارج می شود. در همان زمان، هوا در امتداد اسپرینکلر جریان دارد. یک نظم ذکر شده است که وقتی 1٪ تبخیر می شود، دمای آب باقی مانده 6 درجه خنک می شود. مایع تبخیر شده با نمونه برداری از یک منبع خارجی دوباره پر می شود. در صورت لزوم، آب از مخزن فیلتر می شود. آب گرم پس از فرآیند تولید به برج خنک کننده می رسد که در آن بسته به نوع ساخت، دمای فاضلاب کاهش می یابد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با برج خنک کننده و عملکرد آن به وب سایت مهتاب گستر مراجعه نمایید.

تجهیزات صنعتی...
ما را در سایت تجهیزات صنعتی دنبال می کنید

برچسب : برج خنک کننده, قطعات برج خنک کننده, فروش برج خنک کننده, خرید برج خنک کننده, تولید برج خنک کننده, نویسنده : محمدی نژاد mohamadiii بازدید : 75 تاريخ : يکشنبه 14 خرداد 1402 ساعت: 19:33