مزایا و معایب آیس بانک برای خنک سازی شیر و فرآورده های لبنی

ساخت وبلاگ

آیس بانک:

هزینه سرمایه گذاری سیستم آیس بانک (Ice Bank) کم است. دلیل این امر این است که در شب زمانی که تولیدی برای انباشته شدن خنک کننده وجود ندارد، یخ تولید می‌کند. سیستم خنک کننده که در ساعات شب یا در زمان قطع تولید کار می‌کند، یخ تولید می‌کند و ظرفیت زیادی را ذخیره می‌کند. در مواردی که تولید وجود دارد به اندازه کافی استفاده می‌شود.

هزینه‌های عملیاتی سیستم‌های آیس بانک (Ice Bank) کم است. مولدهای آب یخ در شب زمانی که تولیدی وجود ندارد کار می‌کنند. از آنجایی که دمای بیرون در شب کمتر است، سیستم خنک کننده کارآمدتر از روز کار می‌کند. مصرف برق را کاهش می‌دهد. پیک مصرف برق را کاهش می‌دهد.

لوله مسی آیس بانک:

دستگاه‌های آیس بانک و آب سرد صنعتی  دستگاه‌های خنک کننده‌ای هستند که سال‌هاست با همین تکنیک و اصل کار می‌کنند و در مواردی که از آب به عنوان خنک کننده مستقیم یا غیر مستقیم استفاده می‌شود، استفاده می‌شود. دستگاه های آیس بانک و یخساز صنعتی مهتاب گستر  به ویژه در صنایع لبنی در نقاطی که نیاز به قدرت خنک کنندگی فوری و شدید دارند استفاده می‌شود. آیس بانک (سیستم های آب یخ) که می‌تواند به صورت تکی یا پشت سر هم تولید شود، یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها می باشد. علاوه بر این، گروه‌های چیلر که در همه بخش‌ها غیر از مواد غذایی مورد نیاز هستند، می‌توانند با هر ظرفیت دلخواه در میان محصولات سیستم خنک‌کننده مهتاب گستر طراحی شوند.

یکی از مهمترین مزیت ها دستگاه آیس بانک تولیدی شرکت مهتاب گستر است که تغییر دمای آب سرد داده شده به سیستم حداقل است. به لطف یخ موجود در آن، دارای ویژگی ضد آب در دمای تقریباً ثابت است، که برای فرآیندهای صنعتی که دما در آن مهم است، مانند اولین خرید شیر در بخش لبنی، مهم است. سیستم‌های آب سرد و آیس بانک نوع صنعتی ما پس از تشکیل یخ با ضخامت مورد نظر به طور خودکار متوقف می‌شوند و به لطف عایق دو جداره خارج از مخزن به راحتی در آب و هوای گرم کار می‌کنند. میکسرهای سیستم به طور موثر دمای آب همگن در مخزن آب یخ را تشخیص می‌دهند.

تولیدکنندگان آیس بانک عموماً در بخش لبنیات استفاده می‌شوند، اما برای انواع تولیداتی که نیاز به آب سرد و یخ بالا دارند، مناسب هستند. خنک شدن با برخورد آب با دمای ~1 درجه سانتیگراد انباشته شده در مخزن آب یخ با محصولی که قرار است توسط مبدل حرارتی صفحه‌ای خنک شود، اتفاق می‌افتد. مولد آب یخ که یک سیستم حلقه بسته است هنگامی که آب گرم شده از محصولی که خنک می‌کند از مخزن عبور کرده و از روی یخ انباشته شده قبلی عبور کند، خنک شدن دوباره اتفاق می افتد. با کاهش مقدار یخ در انبار عایق شده، سیستم خنک کننده فعال می شود و اطمینان حاصل می‌کند که یخ به مقدار مورد نظر برسد. این یک سیستم سودمند برای تولیداتی است که در دوره‌های خاصی نیاز به آب سرد دارند. این یک راه حل اقتصادی تر از سیستم خنک کننده چیلر با قدرت کمپرسور کم و مخزن عایق آن است.

لوله مسی مخزن آب سرد آیس بانک:

سیستم های آیس بانک(Ice Bank) راه حلی بدون مشکل برای دمای آب مورد نیاز در محدوده 0-8 درجه می باشد. آب در محدوده 0-8 درجه سانتیگراد باعث تشکیل یخ در مبدل حرارتی صفحه یا اواپراتور لوله ای مورد استفاده در روش های معمولی چیلر، مسدود شدن محل عبور آب و سقوط سیستم به نقطه فشار پایین می شود. در سیستم های آیس بانک، یخ جمع شده در اطراف لوله، محل عبور آب را نمی بندد و آب می‌تواند تا دمای 0.5 درجه سانتی گراد پایین بیاید و به روش سالم به سیستم منتقل شود.

سیستم های آیس بانک (Ice Bank) ظرفیت بارگیری را برای نیازهای سرمایش اضطراری فراهم می کند. این یک راه حل بدون مشکل ارائه می دهد زیرا بار خنک کننده ناگهانی و بسیار بالایی را که باید در فرآیند تولید برآورده شود ذخیره می کند. به عنوان مثال، تناژ بالایی از شیری که به کارخانه شیر می آید باید با کاهش آن به 4 درجه سانتی گراد در مدت زمان بسیار کوتاهی به فرآیند تولید تحویل داده شود. ظرفیت خنک کننده مورد نیاز برای کاهش 20 تن شیر دو بار در روز از 30 درجه سانتیگراد به 4 درجه سانتیگراد تقریباً 1200000 وات است. سیستم چیلر برای رفع این نیاز به طرز غیرقابل تصوری بزرگ است. با این حال، سیستم ما با قدرت کمپرسور 35 اسب بخار، در مجموع 1،300،000 وات قدرت خنک کنندگی زمانی که دو بار در روز استفاده می شود، فراهم می کند.

مزایا و معایب استفاده از سیستم آیس بانک برای خنک کردن شیر در صنایع لبنی:

مخازن آیس بانک یک راه حل سنتی برای خنک کردن شیر هستند و معمولا ظرفیت و اندازه محدودی دارند. در مخزن آیس بانک، از سیستم تبرید برای ساخت یخ (یا آب یخ) استفاده می شود که ذخیره می شود و بعداً برای خنک کردن شیر استفاده می شود. یخ در اطراف یک ژاکت ساخته شده است که مخزن داخلی شیر را احاطه کرده است، تماس بین پوسته داخلی مخزن و آب یخ خنک شدن شیر را فراهم می کند.

مزیت اصلی سیستم آیس بانک این است که ظرفیت کارخانه تبرید را می توان کاهش داد زیرا بلوک یخ است و نه کمپرسور که باید حداکثر نیاز خنک کننده شیر را برآورده کند. خود آیس بانک را می توان در مدت زمان طولانی تری با کمپرسورهای کوچکتر تا 7 ساعت شارژ کرد یا "ساخت" کرد.

آیس بانک می تواند در هر زمان مناسب ساخته شود، که حداکثر استفاده از برق ارزان تر شبانه (یا برق تولیدی تجدیدپذیر) را تسهیل می کند. با این حال، از آنجایی که یخ در یک زمان ساخته می‌شود و شیر دیرتر خنک می‌شود، به دلیل دوگانگی فرآیند و اتلاف انرژی جزئی اجتناب‌ناپذیر از طریق عایق در طول ذخیره‌سازی، این سیستم کارآمدی انرژی کمتری نسبت به خنک‌کننده DX دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آیس بانک به وب سایت مهتاب گستر مراجعه نمایید.

تجهیزات صنعتی...
ما را در سایت تجهیزات صنعتی دنبال می کنید

برچسب : آیس بانک, قیمت آیس بانک, نویسنده : محمدی نژاد mohamadiii بازدید : 78 تاريخ : سه شنبه 6 تير 1402 ساعت: 21:58